Menu

Inspiracje na emigracji

Piękne wnętrza to moja pasja - narodziła się z dala od domu...

O koralowcach raz jeszcze

kasiaros28

 

O koralowcach pisałam już TUTAJ , ale temat jest dla mnie jak najbardziej aktualny. Wciąż jestem w trakcie poszukiwań idealnej figurki koralowca. Niestety, o prawdziwym koralowcu można zapomnieć - próbowałam już kupić na Etsy, ale nie wysyłają ich za granicę - koralowce są bowiem pod ochroną!!!

Niedawno byłam w Next Home i ku mojemu zaskoczeniu zauważyłam od razu sztuczne koralowce na ekspozycjach sklepowych. Nie mogłam się oprzeć i kupiłam do kolekcji kolejną figurkę.

Nie są one idealne, ale prawda jest taka, że imitacja nigdy nie dorówna naturalnemu pięknu. Na razie pozostaje mi cieszyć się z tego, co już mam :)

 

Dla porównania - naturalne koralowce z Etsy: 

 

koralowiec

Źródło 

 

koralowiec

koralowiec

koralowiec

Źródło 

 

Te prawdziwe koralowce nie są drogie - można je kupić już od kilkunastu dolarów za sztukę, niestety - nie ma możliwości wysyłki poza granicę USA.

 

I moje figurki - pierwsza z Tk Maxxa i druga z Next home:

 

koralowiec

koralowiec

 

W świetle naturalnym (figurka jest w kolorze ecru):

koralowiec

 

 

Zdjęcia robione z lampą:

koralowiec

koralowiec

 

Na podstawie powyższych zdjęć widać ogromną różnicę pomiędzy tym co naturalne, a tym co sztuczne. Biorąc jednak pod uwagę to, że koralowce są pod ochroną, wolę mieć czyste sumienie i sztuczne dekoracje w domu. Marzeniem moim byłoby móc kiedyś zobaczyć na żywo przepiękne rafy koralowe w ich naturalnym środowisku. 

Pozdrawiam cieplutko. Kasia 

EDIT - napisałam do właścicielki sklepu z Etsy (zdjęcia i źródło powyżej) - odpisała, że może przesłać koralowce do Irlandii. Podejrzewam, że tak samo wyśle je na prośbę do Polski :) 

Lustrzana szafa >

< Z amerykańskich sklepów - Z Gallerie

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Anna K.] *.ostrowiec-sw.vectranet.pl

  Piękne są koralowce :) Twoje figurki prezentują się bardzo ładnie i spokojnie na jakiś czas mogą Ci zastąpić prawdziwy okaz. Życzę Ci jednak Kasiu żeby udało Ci się zdobić prawdziwego koralowca:) Pozdrawiam ciepło :))

 • Gość: [Dom-Dogonic Marzenia] *.range109-150.btcentralplus.com

  Kasiu, ale mi dalas do myslenia.Cudne te koralowce.Musze tez takie koniecznie mieć. Sliczne kupiłaś, pozdrawiam:)

 • kasiaros28

  Dziękuję Aniu za miłe słowa. Cały czas kombinuję z tymi figurkami - właśnie dostałam namiar w PL na piękne koralowce ;) Pozdrawiam!

 • kasiaros28

  Edytko, dziękuję :) Jeśli podoba Ci się ten drugi w kolorze ecru - do kupienia w Next Home. Pozdrawiam gorąco!

© Inspiracje na emigracji
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci