Menu

Inspiracje na emigracji

Piękne wnętrza to moja pasja - narodziła się z dala od domu...

Mała łazienka

kasiaros28

 

Należę do osób, które nie lubią płytek, a już tym bardziej nie pociągają mnie różnego rodzaju kolekcje wraz z bogatymi dekorami. Zbyt szybko zmienia się moda we wnętrzach i moje upodobania, by dać sobie wykafelkować łazienkę od dołu do góry modnymi płytkami, które za pięć minut staną się po prostu passe. Obawiam się też, że mnie by się po prostu szybko znudziło coś takiego...

Mieszkając w Irlandii, wiele razy spotykałam się z łazienkami malowanymi z minimalną ilością kafelków. I to jest to, do czego zmierzam - tam, gdzie jest potrzeba, położę płytki - proste, jakieś takie neutralne, a reszta wymalowana bądź wytapetowana.

Mam kilka pomysłów - jak na razie szczególnie jeden przypadł mi do gustu, a mianowicie:

 

* na podłodze widziałabym szare płytki na przykład z Nowej Gali z kolekcji Signum:

 

 

Realizacja:

 

http://www.baczki.mojabudowa.pl/ 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?143563-Mieszkanie-w-okolicy-bocianiego-gniazda/page2 

* na ścianie z małym zlewem, lustrem i kinkietami moja wymarzona tapeta:

 

Cole&Son Contemporary II

 

lub ta:

 


 Mr Perswall Collection Urban Nature/Tree

 

* na ścianie - wc/prysznic płytki z Paradyża z kolekcji My Way Noce:

 

 

Realizacje:

 

 http://www.bastki.mojabudowa.pl/

 

 http://naszloft.blogspot.ie/

 

Hmmm, mam nadzieję, że ta mała łazieneczka jakoś nam wyjdzie ;)

 

 

 

Kusząco piękna >

< Na tapecie

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • wanny

  Zgadzam się. Też nie lubię pstrych wzorów, ozdóbek, marmurów, kolumien w stylu greckim itepe. Moim zdaniem lepiej jest położyć klepki jednolitego koloru, najlepiej białe, które nigdy nie wyjdą z wody. Minimalizm jest zawsze modny. pozdrawiam

 • kasiaros28

  Minimalizm i klasyka, naturalne materiały, neutralne kolory, dodatki, dzięki którym szybko i w miarę tanio można zmienić wnętrze. Zresztą, jak to się powszechnie mawia - diabeł tkwi w szczegółach :) Pozdrawiam również!

 • Gość: [Bastki] *.kprg.3s.pl

  Kasila a powiedz mi czy ty tą tapetę chcesz dać w miejsca tzw."mokre" ? bo ja w moje górnej łazience położyłabym sobie tapetę z chavronem :) albo z brzozami od Cola. Tapeta byłaby na ścianie z lustrem a tam też jest blat z umywalką.
  (pamiętasz jak wybierałam kolor zabudowy pod blatem? to byłaby ta łazienka)
  Boję się jednak chlapania wodą po tej tapecie. Pewnie nie dużego ale jednak. Mam tam pas z płytek zabezpieczający, nie wiem co zrobić ?

 • kasiaros28

  Gosiu, na pewno zauważyłaś, że Twoja łazieneczka jest dla mnie inspiracją :) I pamiętam tę Twoją dużą. Ja właśnie tak planuję - dać tę tapetę na ścianę, gdzie będzie umywalka. Też zastanawiam się nad tym miejscem koło umywalki - dać tam jakieś płytki czy nie? Obecnie mam dolną łazienkę tylko wymalowaną i płytki przy umywalce - tragedii z tym chlapaniem nie ma. Ja będę ryzykowała, choć wiem, że ta tapeta jest droga i nie chciałabym jej zniszczyć... Podpytam fachowców, w jaki sposób można by to zabezpieczyć. Jak znajdziesz jakąś fajną tapetę ze wzorem chevron, to daj znać ;)

© Inspiracje na emigracji
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci